Näitan kõiki 4 tulemust

Katusetelgid

Katusetelgid

Katusetelgid on suurepärane lahendus nii ringreisideks kui ka pikemateks telkimismatkadeks. Sõiduki katusel telkimisel on mitmeid eeliseid, sealhulgas kõrgendatud ööbimiskoht kaitseks loomade ja tugeva vihma korral voolava pinnasevee eest. Samuti ei pea katusetelgis muretsema ebatasase pinnase või jülja all olevate kivide ja puujuurte pärast. Tänu lihtsale püstitamisele ja kokku pakkimisele veedate rohkem aega tehes tegevusi, mida armastate.

Kõvakattega katusetelgid

Kõvakattega katusetelgi eelised tulevad esile mugaval püstitamisel ja pakkimisel, kuna kõva kestaga kate ise moodustab telgi konstruktsiooni funktsionaalse osa. Püstitamine on imelihtne, paigaldatavaid konstruktsiooniposte on vähe või üldse mitte. Lihtsalt avage telk, rullige redel välja ja olete sõna otseses mõttes heast unest vaid mõne sammu kaugusel.

Millised on katusetelkide eelised?

Katusetelgid koguvad kiiresti populaarsust, kuna üha enam telkijaid hakkab mõistma selle  matkavarustuse eeliseid. Katusetelgi muavusele pole võrdset. Mõned põhjused, miks peaksite järgmisel matkal või reisil loodusesse katusetelgi kasuks otsustama:

1. Lihtne püstitada

Kui kasutate tavalisi telke, peate esmalt leidma laagri püstitamiseks sobiva telkimiskoha. Pärast seda on vaja leida tasane plats ning puhastada see kividest ja okstest, enne kui alustate lõpuks pingelist postide ja nööridega pusimist, et telk püsti saada.

Katusetelkide puhul ei pea te neid samme läbima. Kuna katusetelk on paigaldatud teie sõiduki katusele, peate vaid leidma parkimiskoha, eemaldama telgilt katte, eemaldama rihmad, püstitama redeli ja telgi lahti rullima.

"Vaid mõne minutiga on mugav magamisase valmis."

Erinevalt tavalisest telgist, mis nõuab mitut reisi auto juurde ja tagasi, mahutavad mõned katusetelgid ka teie madratsi, padjad ja tekid ka kokku pakitud kujul. Isegi kui peate püstitamisel mõned tegevused tegema käsitsi, on protsess tavalise telgi püstitamisega võrreldes lihtsam ja kiirem. Katusetelgi püstitamise kiirus, tuleb eriti kasuks siis kui olete pärast pikka matkapäeva väsinud või liigute tihti ühest peatumispaigast teise – säästate aega igalt telgi püstituselt!

2. Kerge transportida

Pole oluline, kas olete matkasell või lihtsalt puhkusel vabas õhus – katusetelgi lihtne transport on omaette väärtus. 

Katusetelgid on praktiline valik, kui soovite ööseks laagri püsti panna ja kohe hommikul oma teekonda jätkata. Kiire püstitamine ja pakkimine hõlbustab aktiivset puhkust. Varraste ja sõlmedega tavatelgi püstitamise enne magamisvarustusega täitmist, et see mõne tunni pärast taas maha võtta võib unustada.

Katusetelk annab juurde arvukalt kohti, kus telkimine on nüüd teie jaoks võimalik. Kas metsas või kivisel maastikul – kuniks leiate turvalise koha parkimiseks, on teil peavari olemas.

3. Kaitse loomade ja roomavate putukate eest

Katusetelgis ei pea muretsema metsloomade, roomajate või roomavate putukate pärast. Mõne katusetelgi akendel on isegi võrkpaneelid, mis võimaldavad kõrgemalt nautida looduse vaatlemist.

Maapinnast kõrgemal magamine tähendab ka seda, et saate 
oma magamisruumist eemale hoida mustuse, eriti vihmaste ilmadega.

Katusetelk on turvalisem telgivalik, mis võimaldab matkajal ööbida oma sõiduki katusel samal ajal kui sõiduk ise on lukustatud.

4. Mugav magala

Kui olete kunagi telgis lebomatil maganud, siis teate, et kivikesed, muhud ja oksad selja all pole matkamise kõige meeldivam osa. Isegi õhkmadratsil laiutades ei saa selle mugavust võrrelda katusetelgis memory foam madratsil uinumisega.

Paljud katusetelgid on varustatud tiheda memory foam madratsiga, mis hoiavad telkijaid mugavalt ja soojas. Neil on ka tugev tasane aluspind, mis on tavaliselt valmistatud klaaskiust, terasest või muust vastupidavast ja tugevast materjalist. See tähendab, et te ei pea taluma kividest või okstest põhjustatud ebamugavustunnet.

5. Vastupidavus

Katusetelgid võivad olla kerged, kuid sageli on need valmistatud vastupidavatest ja tugevatest materjalidest, mis kaitsevad telki kahjustuste eest. Lisaks on neil põhjaks tavaliselt tahked klaaskiudpaneelid või vastupidavad alumiiniumraamid, mis annavad telgile jäiga struktuuri ja hoiavad seda paigal.

Katusetelkide puhul, eriti nende puhul, mis on valmistatud väga vastupidavast materjalist, ei pea te kartma rebenemise ega hõõrdumise pärast. Erinevalt maapealsetest telkidest, mille lõuend tavaliselt tuule või vihma käes lehvib ja mõnikord isegi kokku vajub, ei saa katusetelke konstruktsioonilt lahti rebida ja mitmed konstruktsioonid lehvivad tuules minimaalselt.

6. Rohkem kaubaruumi autos sees

Katusetelkide kasutamisel säästate oma sõidukis ruumi. Kuidas? Sest magamisvarustus mahub telki ka siis, kui see on suletud. Kuna ruum on tavaliselt matkamisel ja maismaareisidel esmatähtis, on teie sõidukis rohkem ruumi muu olulise matkavarustuse kaasa pakkimiseks.

Erinevalt maapealsetest telkidest ei pea katusetelki igal 
hommikul lahti võtma ega autosse paigutama. 

Kuna katusetelk on kindlalt katusel kinni ja ilmastikukindlalt suletud, ei pea muretsema selle auto salongi mahutamise pärast.

7. Kohandatavad lahendused aitavad luua matkal lisaruumi

Katusetelke saab täiendada, erinevate varikatuste ja lisamoodulitega, et luua justkui omamoodi multifunktsionaalne telklinnak.

Varikatused pakuvad lisavarju, aidates luua omamoodi kaasaskantava väliterrassi. Varikatustelesaab paigaldada ka külgkardinaid, et luua katusetelgi juurde täiendavaid magamiskohti.

8. Taskukohane luksus

Kes ütleb, et luksusliku matka nautimiseks peate ostma haagissuvila? Ka looduses saab luua endale mugava äraolemise tuhandeid eurosid kulutamata, kui valida õiget tüüpi katusetelk. Katusetelgid on matkaautodele soodsam ja mugavam alternatiiv.

Loomulikult pole kautusetelgis voolavat vett või vannituba, kuid on võimalik päikesepaneelide abil elektrit toota ning nautida samasugust liikumisvabadus, nagu on haagissuvilaga reisijatel. Lisaks säästate olulise hulga raha ning pääsete kohtadesse, kuhu haagissuvilaga sõita pole võimalik.

Katusetelkide müük ja paigaldus

Castrum pole lihtsalt lisavarustuse e-pood. Meil on ka korralikult varustatud ladu ning lisateenusena paigaldame oma müüdavaid lisatarvikuid ka sõidukitele.

Kui otsite katusetelki ja soovite, et see ka asjatundlikult paigaldataks, siis Castrum on selleks just õige koht!

Lisaks katusetelkidele pakume mugavamaks matkamiseks ka näiteks Armytek lampe ja akusid ning off-road huvilised saavad oma autot maastikul võimekamaks muuta tõstesarjade või vintsiga.