Vintsid. Vintsitarvikud. Vints – müük ja paigaldus. ATV vintsid

Erineva võimsuse ja tõmbejõuga vintsid maasturitele, ATV-dele ning teistele masinatele. Vastupidavad ilmastikutingimustele. Saadaval juhtmevaba puldiga vintsid. Sünteetilise köiega vintsid, kõrge jõudlus ja vastupidavus igas olukorras.

Näitan 1–16 tulemust 18-st

Vintsid ja tarvikud

Vints – abiline keerulistes olukordades

Vints on mehaaniline, tavaliselt elektri jõul töötav seade, mis võimaldab reguleerida selle külge paigaldatud nööri pinget. Kõige lihtsamad vintsid töötavad käsiajamiga ehk tuleb keerata trumli külge kinnitatud vänta (selliseid võib tihti leida paatidel ja jahtidel) kuid off-road maailmas on vintsid oluliselt võimekamad ning töötavad peaaegu eranditult elektriajamiga.

Castrumi e-poes on esinduslik valik vintse maasturitele ja teistele sõidukitele, mis aitavad välja ka kõige keerulisematest olukordadest.

Milleks vintse peamiselt kasutatakse?

Vintside tööks jääb tavaliselt raskete esemete vedamine või kinnitamine. Ilma vintsita ei saaks oma tööd teha puksiirijuhid, päästekopterid jääksid võimetuks, kalastuslaevade võrkude pardale vedamine oleks peaaegu võimatu ning off-road entusiastidel oleks mudamülgastest omal jõul välja pääsemiseks üpris vähe lootust. Vaatame üle, kuidas vints erinevates olukordades aitab.

Pukseerimistööd

Puksiirauto kõige olulisem lisavarustus on vints. See võimaldab pukseeritava sõiduki vedada veoki platvormile või tõsta vedavad rattad üles nii palju, et mitte-vedavad rattad saaksid maas veereda.

Puksiirautode vintsid on tavaliselt varustatud spetsiaalsete konksudega, mis võimaldavad vintsinüüri pukseeritava sõiduki külge kinnitada seda vigastamata. Selleks on sõidukitel tavaliselt tootjapoolsed puksiirkonksud. Mõned juhul on aa vints vaja siiski kinnitada telje külge. Selleks kasutatakse spetsiaalseid kinnitusrihmasid.

Off-Road

Vintside ehk kõige tuntum kasutusviis on off-road. Selleks ümberehitatud maasturitel on tavaliselt vintsid nii ees kui taga ning need on kinnitatud otse sõiduki raami külge. Elektriajamiga vintsil on võimalik kontrollida ka vintsimise kiirust, seega sõiduki keerulisest olukorrast välja aitamine ei ole korralikule vintsile suurem probleem.

Õhusõidukid ja õhupääste

Tänapäeval kasutatakse vintse purilennukite õhku aitamisel, kus bensiini, LPG või diisli jõul töötavad vintsid suudavad kiirelt kokku kerida vajadusel mitme kilomeetrijagu trossi ning purilennuki sobival kõrgusel vabastada.

Ilma vintsita oleks väga keeruline töötada ka päästekopteritel, kus ohtlikes olukordades langetatakse päästjad abivajajateni just vintsi abil. Sama kehtib ka kaubakopterite puhul, mis veavad ülemõõdulist kaupa – vintsita poles selle kopteri külge kinnitamine ja mahalaadimine võimalik.

Teater ja meelelahutus

Vintsid on saanud ülitähtsaks osaks lavakunstis. Nende abil on võimalik kiiresti ka suuri rekvisiite lava peale ja sealt maha liigutada. Samamoodi võimaldavad vintsid riputada asju laest alla ning neid vajadusel üles ja alla liigutada.

Wakeboarding

Järjest populaarsemaks muutuv Wakeboarding kasutab surfaja vedamiseks samuti võimsa vintsi abi, mis võimaldab saavutada kiirusi kuni 40 km tunnis. Wakeboardingu süsteeme on võimalik üles ehitada erinevatel viisidel, et pargis oleks võimalik liikuda nii edasi kui ka tagasi. Kuid süsteemi keskmeks on võimas, tavaliselt sisepõlemismootoriga vints.

Vintsimine

Off-road vintsimisest on saanud omaette hobi ja kunst, kus on mitmeid erinevaid ja keerulisi tehnikaid. Vintsimise eesmärk on maastur keerulisel pinnasel võimalikult sügavale sisse kaevata ning see siis vintsi abil uuesti vabastada. 

Vints on niisama kasulik olenemata sellest, kas kinni ollakse liivas, mudas või lumes. Lisaks keerulisele pinnasele on vints asendamatu abimees ka järskude tõusude ületamiseks või küljele ja katusele rullunud sõidukite päästmiseks.

Vints aitab ka olukordades, kus sõiduk on vajunud läbi jää ja teise masinaga lähenemine on seetõttu eriti ohtlik. 

Parima valiku vintse leiad Castrumist

Kui vajad korralikku vintsi, vintsialust, vintsinööri või muud vintsiga seotud tarvikut, siis Castrumi e-poest leiad kõik vajaliku. Lisaks paigaldame soovi korral lisateenusena vintsi Sinu sõiduki külge. Võta meiega ühendust!