Tuulesuunajad – küljesirmid ja deflektorid

Värske õhk ja udust vabad klaasid ka niiske ja vihmase ilmaga! Tuulesuunaja on kasulik disainielement, mis hoiab salongi kuivana, vähendab tuulemüra lahtiste akendega sõitmisel ning annab autole eristuva välisilme. Lai valik ja soodsad hinnad – leia oma autole sobiv komplekt.

Näitan 1–16 tulemust 167-st

Küljesirmid, tuulesuunajad, deflektorid

Tuulesuunajad, küljesirmid, deflektorid

Alla keritud akendega sõitmine võib olla üpris lärmakas. Olenevalt sellest, kui aerodünaamiline on teie auto ja kui kvaliteetsed on teie uste tihendid, võib isegi ülestõstetud akendega sõitmine tekitada märgatavat tuulemüra. Õnneks on lahendus olemas – tuulesuunajad. Tuulesuunajad, mida nimetatakse ka tuulesirmideks, küljesirmideks või deflektoriteks, on loodud suunama tuult autost eemale, tagades vaikse sõidu. 

Mis on tuulesuunajad? 

Tuulesuunajad on plastpaneelid, mis kinnituvad auto välisküljele, tavaliselt akende kohale, et juhtida tuul autost eemale. Need on valmistatud plastikust ja on vormitud aerodünaamiliselt, et vastutuult teie autost eemale juhtida. Kõige enam kasutatakse tuulesuunajaid auto küljeakendel, kuid paljudele mudelitele on saadaval ka kapoti tuulesuunajaid  ehk kapotikaitsed.

Kuidas tuulesuunajad töötavad?

Külgakende deflektorid suunavad õhuvoolu autost eemale. Tuulesuunaja loob õhu ja auto vahele aerodünaamilise barjääri. Kui õhk puutub kokku deflektoriga, sunnib selle aerodünaamiline kuju õhu voolama ümber auto. 

Kuidas on küljesirmid kasulikud? 

Tuulesuunajate kõige tuntum eelis on tuulemüra vähendamine. Sõltuvalt teie ukse- ja aknatihendite kvaliteedist võib tuulesuunajate kasutamisel tuulemüra väheneda 40–50%. See on eriti kasulik soojematel kuudel, kui aknad on sagedamini alla keritud, muutes sõidukogemuse mugavamaks ja vaiksemaks. Pikkadel maanteereisidel, kui soovite kuulata muusikat või vestelda häält tõstmata, aitavad deflektorid müra autos oluliselt vähendada.

Tuulesuunajad võimaldavad teil ka aknaklaasid ülevalt lahti hoida. Nii saab autos ringelda värske õhk. Deflektorid on ka rahakotisõbralikud, sest uduste akende puhastamisel ja auto jahutamisel ei pea lootma vaid täiendavalt kütust tarbivatele kliimaseadmetele. Tänu tuulesuunajatele on võimalik auto aknaid veidi lahti hoida ka vihmase ilmaga kartmata, et auto interjöör märjaks saaks. Sel põhjusel tuntakse neid ka vihmakaitsete või autode vihmavisiiridena. Kui aken on vihma ajal avatud, püsivad aknad kondensaadist puhtad ning vihm ei tee salongi märjaks.

Lisaks funktsionaalsele kasule on deflektorid autole ka stiilsed disainielemendid. Need lisavad autole voolujoonelisust ning toonitud küljesirmid näevad ka kenad välja. Seega – tuulesuunajad on autole ökonoomne, prakriline ja stiilne täiendus. 

Kas tuulesuunajad tekitavad tuuletakistust? 

Lihtne vastus sellele on ei, neil on vastupidine mõju! Tuulesuunajad vähendavad tegelikult tuuletakistust. Nende aerodünaamiline kuju juhib õhu teie autost eemale, parandades teie sõiduki üldist aerodünaamikat. Väiksem takistus võrdub tavaliselt ka väiksema kütusekuluga.

Kas tuulesuunajad säästavad kütust? 

Jah ja ei. Kui kasutate palju kliimaseadmeid, aitab tuulesuunajate paigaldamine ja kliimaseadme väljalülitamine kütusekulu vähendada. Kui paigaldate tuulesuunajad ainult kütusekulu vähendamiseks läbi parema aerodünaamika, on kokkuhoid väga väike.

Kuidas valida õigeid tuulesuunajaid 

Tuulesuunajad on müügil komplektina. Küljesirmide komplektis on deflektorid nii esiustele kui ka tagaustele. Esiuste tuulesuunajad on ukse kuju matkides kaarekujulised ja tagumised sirmid pigem sirged ja ristküliku kujulised.

Igale margile, mudelile ja mudeli aastakäigule on oma küljesirmide komplekt, kuna suuremate mudeliuuendustega muutuvad tavaliselt ka uste kujud. Seetõttu tuleks küljesirmide ostul jälgida, et ostetav komplekt kindlasti ka teie autole sobiks.

Kust osta tuulesuunajaid? 

Õige tuulesuunajate komplekti leidmine võib olla keeruline, seetõttu soovitame need osta müüjalt, kes tunneb toodet hästi ning omab suurt tootevalikut. Castrumi veebilehel ja laos on tuulesuunajaid paljudele Eestis enam levinud sõiduautodele, maasturitele ja kaubikutele. Vaid mõne klikiga on võimalik välja filtreerida oma auto mark ja mudel ning sooritada kiire, mugav ja turvaline ost.

Laos olevad kaubad toimetame üldjuhul kohale juba kolme päeva jooksul! Tutvu meie tootevalikuga e-poes ning vaata ka teisi tooteid – näiteks kapotikaitseid ning stange ja ukse lävede kaitseliiste