Tuulesuunaja – autode, maasturite, kaubikute tuulesuunajad

Tuulesuunaja - autode, maasturite, kaubikute tuulesuunajad

Tuulesuunaja on kaugelt rohkem kui vaid disainielement. Kõik mis liigub tekitab hõõrdumist – ja seega ka müra. Olenevalt sellest kui aerodünaamiline on teie auto või kui kvaliteetsed on uksetihendid tekitab ka kinniste akendega sõitmine tuulemüra, rääkimata alla keritud akendega sõitmisest.

Tuulesuunajad, tuulesirmid, deflektorid, küljesirmid – kuidas iganes neid ka nimetada – suunavad õhuvoolu autost eemale ja aitavad tagad vaikse sõidu. Kuid see on vaid üks tuulesuunaja kasulikest omadustest. Vaatame lähemalt, kuidas see üpris soodne lisavarustus aitab sõidukogemuse parendamisele oluliselt kaasa.

Mis on küljeklaasi tuulesuunajad?

Küljeklaasi tuulesuunajad on plastpaneelid, mis kinnituvad autoukse välisküljele, tavaliselt akende kohale, et juhtida tuul autost eemale. Mõned tuulesuunajad on paigaldatavad aknatihendi vahele, teised kinnituvad kvaliteetse 3M teibiga. 

“Deflektorid on valmistatud plastikust ja on vormitud aerodünaamiliselt, et vastutulevat õhuvoolu teie autost eemale juhtida.”

Tavapäraselt kasutatakse tuulesuunajaid auto küljeakendel, kuid paljudele mudelitele on saadaval ka kapoti tuulesuunajaid  ehk kapotikaitsed, mis muuhulgas aitavad kaitsta kapotti kivitäkete ja vastu kere lendavate objektide eest.

Kuidas tuulesuunaja töötab?

Tuulesuunajad loovad auto ja vastutuleva õhuvoolu vahele aerodünaamilise barjääri. Deflektorid on disainitud selliselt, et suunavad õhuvoolu liikumise kerest eemale ja ümber auto. Samamoodi toimivad deflektorid ka vihma korral, suunates veepiisad küljeklaasi üleosast eemale.

Kuidas tuulesuunajad sõidukogemust parandavad?

Küljeklaasi tuulesuunajatel on mitmeid kasulikke omadusi, mis aitavad kaasa vaiksemale sidule ning ka rahakokku hoida. Kuidas täpsemalt? Loetleme 4 erinevat põhjust, kuidas deflektorid on autoomanikul kasulikud.

Tuulesuunaja aitab tuulemüra vähendada

Tuulesuunajate suurim kasukoht on tuulemüra vähendamine. Sõltuvalt teie sõiduki ukse- ja aknatihendite kvaliteedist vähendab tuulesuunajate kasutamine tuulemüra isegi 40–50%. Pikkadel maanteereisidel, kui soovite kuulata muusikat või vestelda häält tõstmata, aitavad deflektorid müra autos oluliselt vähendada.

Soojadel suvekuudel saate sõidu ajal aknaid ülevalt praokil hoida ilma, et see sõidukoemust ebamugavamaks muudaks või tekitaks autos ebameeldivat turbulentsi. Tänu sellele on autos ringlev õhk kõikide reisijate jaoks värskem ja meeldivam.

Deflektor aitab klaaside udust puhastamisel

Vihmastel päevadel kipuvad autoklaasid seest uduseks minema ning sellega võitlemiseks tuleb üldjuhul kasutada auto kliimaseadet, mis aknale pideva õhu puhumisega seda udust puhtana hoiab. Seega on deflektorid ka rahakotisõbralikud, sest uduste akende puhastamisel ja auto jahutamisel ei pea lootma vaid täiendavalt kütust tarbivatele kliimaseadmetele.

Akende lahti hoidmine niiske ja vihmase ilmaga toimib akende udust puhastamisel väga efektiivselt ning taaskord, võimaldab salongis viibijatel nautida värsket õhku.

Küljesirm kaitseb vihma eest

Vihmane ilm tähendab tihti seda, et akna avamisega kaasneb ka märg interjöör. Tänu tuulesuunajatele on võimalik auto aknaid veidi lahti hoida ka vihmase ilmaga kartmata, et auto uksepaneelid, armatuur või istmed kohe märjaks saaks. Sel põhjusel tuntakse tuulesuunajaid ka vihmakaitsete või autode vihmavisiiridena.

“Kui aken on vihma ajal avatud, püsivad aknad kondensaadist puhtad ning tänu vihmasirmidele ei tee vihm salongi märjaks.”

Tuulesuunajad on pilkupüüdvad disainielemendid

Kuidas muuta oma auto isikupärasemaks maksmata tuhandeid eurosid kleepimiste, spoilerite ja tiivalaiendite peale? Alusta tuulesuunajatest ja kapotikaitsetest! Castrumi e-poes algavad tuulesuunajate hinnad mõnedele mudelitele juba 12 euro juurest ning pakume deflektoreid paljudele enamlevinud markidele ja mudelitele. Deflektorid lisavad autole voolujoonelisust ning toonitud küljesirmid näevad ka kenad välja ühendades praktilisuse ja stiilsuse samas elemendis.

Tuulesuunaja ja tuuletakistus

Võiks arvata, et autole lisatud täiendavad elemendid tekitavad ka täiendavat tuuletakistust. Küljesirmidel on aga hoopis vastupidine mõju. Küljesirmide aerodünaamiline kuju juhib vastutuleva õhuvoolu teie autost eemale, parandades sõiduki üldist aerodünaamikat. Väiksem takistus võrdub tavaliselt ka väiksema kütusekuluga, mis pikas perspektiivis ei ole üldsegi väike kasukoht.

Tuulesuunajad ja kütusekulu

Tuulesuunajate mõju kütusekulus ei avaldu tavaliselt niivõrd aerodünaamilise võiduna vaid hoopis mugavusvarustuse arvelt. Nimelt kliimaseade kasutab üllatavalt palju kütust ning tuulesuunajad võimaldavad mõnikord konditsioneeri kasutamise asemel hoopis aknad avada, tuues sellega ka kokkuhoidu. Aerodünaamilise takistuse vähenemisest tekkiv kütuse kokkuhoid on pika aja peale avalduv lisaboonus.

Kuidas leida õigeid tuulesuunajaid

Tuulesuunajate valik on muudetud võrdlemisi lihtsaks, kuna igale margile, mudelile ja aastakäigule on oma spetsiaalselt valmistatud tuulesirmide komplektid. Tuulesuunajad on müügil komplektina. Olenevalt margist ja mudelist on komplektis 2 (ainult esiustele) või 4 (esiustele ja tagaustele) deflektorit. Esiuste tuulesuunajad on ukse kuju matkides kaarekujulised ja tagumised sirmid pigem sirged ja ristküliku kujulised.

Igale margile, mudelile ja mudeli aastakäigule on oma küljesirmide komplekt, kuna suuremate mudeliuuendustega muutuvad tavaliselt ka uste kujud. Seetõttu tuleks küljesirmide ostul jälgida, et ostetav komplekt kindlasti ka teie autole sobiks. Soovitame osta ainult kvaliteetseid tuulesuunajaid, mis ei deformeeru sõidu ajal ja ei tule kinnistustest lahti – laia valiku kvaliteetseid tuulesuunajaid leiate meie e-poest.

Tuulesuunaja komplekt osta kogenud tegijatelt

Tuulesuunajad soovitame osta müüjalt, kes tunneb toodet hästi ning omab suurt tootevalikut. Castrumi veebilehel ja laos on tuulesuunajaid paljudele Eestis enamlevinud sõiduautodele, maasturitele ja kaubikutele. Vaid mõne klikiga on võimalik välja filtreerida oma auto mark ja mudel ning sooritada kiire, mugav ja turvaline ost.

Laos olevad kaubad toimetame üldjuhul kohale juba kolme päeva jooksul! Lisaks tuulesuunajatele leidub meie e-poes ka palju muud kaupa nii sõiduatodele, maasturitele, kaubikutele kui ka teistele tarbesõidukitele. 

Tutvu meie tootevalikuga lähemalt:

tuulesuunaja

Küljesirmid, tuulesuunajad, deflektorid

Tuulesuunajate abil saad nautida vaiksemat sõitu, värsket õhku salongis ja uduvaba nähtavust ka kliimaseadet kasutamata.

katusereelingud-katuseraamid

Katusereelingud ja katuseraamid

Korralik katuseraam aitab muuta ka kõige raskemad ülesanded lihtsamaks. Kvaliteetsed ja vastupidavad rullikuga katuseraamid on raske töö juures asendamatud abilised.

ford_ranger_raptor_2023__triple-r_850_grille_kit_02_web

Mudelipõhised LED kaugtuled

LED kaugtuled aitavad hämaral ajal nähtavust oluliselt parandada ja märgata takistusi teel ammu enne, kui need kujunevad probleemiks. Vali oma margile ja mudelile sobiv!

tõstesarjad

Tõstesarjad

Soovid maasturile suuremat maastikuvõimekust? Tõstesarja abil saad tõsta sõiduki kliirensit, et läbida ka kõige raskemad olud muretult ja masina põhja kahjustamata.